پرش به محتوا
خانه » Blog » چرا مجمع عمومی شرکت تعاونی لغو شد؟

چرا مجمع عمومی شرکت تعاونی لغو شد؟

موضوع چه بود؟

شنبه ۱۹ آذر ماه سال جاری دقیقاّ پس از جلسات هم اندیشی اعضای پروژه در محل سایت جنوبی و بعد از پنج سال هیئت مدیره شرکت تعاونی مسکن شماره ۲ کارکنان سازمان خدمات موتوری شهرداری تهران بالاخره در روزنامه کار و کارگر آگهی دعوت به مجمع عمومی را ثبت کرد.
 
اما چه شد که یازده روز بعد در سی ام آذرماه آگهی لغو‌ مجمع عمومی توسط هیئت مدیره تعاونی منتشر گردید؟!
 
در چهاردهم مرداد ماه با دادخواست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ذیل بند ۱۷ ماده ۶۶ قانون بخش تعاون نهایتا شعبه ۲۲۱ دادگاه حقوقی مجتمع قضایی شهید مفتح هیئت مدیره شرکت تعاونی را تعلیق می نماید. 
طبق دستورالعمل می بایست به سرعت پروسه ی تعیین هیئت انتصابی توسط اداره کل تعاون جهت برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره جدید کلید می‌خورد اما با تعلل و اهمال این اداره مدیران تعاونی با تجدیدنظرخواهی در شعبه ۲۷ دادگاه تجدیدنظر تهران رای تعلیق را در سی ام مهرماه (دقیقا ۷۶ روز بعد از صدور رای دادگاه بدوی) برگردانده و بطلان دعوی را از دادگاه دریافت کردند.
اداره کل تعاون در ادامه این زورآزمایی بدنبال صدور رای تجدیدنظر هشتم آبان ماه طی نامه ای به شرکت تعاونی درخواست میکند با توجه به رای دادگاه مذکور و طبق قانون تعاون ظرف یک ماه آگهی دعوت به مجامع منتشر و آخرین لیست اعضا به اداره کل ارسال شود. 
بنا بر ماده سی و پنج قانون تعاون چنانچه یک ماه بعد از درخواست اداره کل شرکت تعاونی اقدام به برگزاری مجمع عمومی ننماید اداره کل تعاون میتواند خود نسبت به برگزاری مجمع وارد عمل شود و آگهی دعوت را انتشار بدهد.
بدین ترتیب ابتکار عمل از دست مدیران تعاونی خارج می شد پس شاید یکی از دلایل نشر آگهی بعد از چند سال بی تفاوتی همین بوده باشد.
آگهی مجمع
تصویر ورودی دفتر تعاونی

نحوه ثبت نام کاندیداها و مساله وکالتها

در مدت مشخص شده داخل آگهی دعوت به مجمع شاهد سنگ اندازی و کارشکنی هایی در مورد ثبت وکالت حضور در مجمع و کاندیداهای سمت هیئت مدیره و بازرسی مواجه بودیم. لازم به ذکر است که شرکت تعاونی در هیچ یک از مجاری رسانه ای خود اعلامیه ای مبنی بر برگزاری این مجمع منتشر نکرده بود که جای سوال دارد! ( برخی از اعضا کاملا اتفاقی متوجه نشر آگهی شده بودند) تمام این موارد تخلف از نص صریح قوانین و آئین نامه های تعاون بود. این تخلفات همچنان‌ که به مبادی ذیربط گزارش میشد باعث نگرانی بیشتر اعضا بابت سرنوشت و چگونگی و کیفیت برگزاری مجمع می‌شد.

نقش مقامات قضایی

در سالهای پیش بارها مجمع عمومی شرکت تعاونی به دستور محاکم حقوقی به درخواست بخشی از اعضا و دو تن از اعضا بیرون شده ی هیئت مدیره متوقف شده بود. توضیح در این باره مقاله را به درازا ‌میکشاند و فرصتی دیگر می‌طلبد.
اما این بار بازپرس محترم شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه پنج تهران به دنبال تشکیل فراوان پرونده های شکایات خریداران پروژه حکیم در ابتدای سال جاری، پس از آگاه شدن نسبت به انتشار آگهی دعوت مجمع عمومی شرکت؛ در تاریخ یکشنبه ۲۷ آذر ماه با مدیران تعاونی جلسه ای برگزار و دستور توقف برگزاری مجمع را گویا با توجه به قرار صادره قبلی شفاها نیز دوباره ابلاغ می نمایند. خبر این ملاقات را در اعلامیه اخیر شرکت تعاونی هم مشاهده می کنیم.
در این باره شاید مراجعه به ماده ۱۱۴ آئین دادرسی کیفری بهتر بتواند کنه مطلب را برای خوانندگان عزیز نمایان کند.
 

تکلیف چیست؟

اعضای پروژه حکیم بعد از جلسه عمومی ملاقات با مقامات دادستانی در دوم آذر ماه و سپس جلسات انتخاب نمایندگان به تاریخ ۱۷ و ۱۸ آذر ماه نشان دادند بیش از هر زمان دیگری مشتاق به تعیین زمان تحویل بلوک‌ها هستند. اما این‌بار بایستی همه چیز شفاف و‌ روشن و بدون ابهام باشد. تهیه و تدارک مقدمات کار برای این امر مبارک نیازمند همیاری همه جانبه اعضا و تدبیر مقامات قضایی و دولتی است. همراهی شرکت تعاونی در این پروسه یک پیش‌شرط لازم است. البته که برگزاری مجمع عمومی به صورت قانونی و به دور از هر گونه شک و شبهه و مخفی‌کاری از واجبترین امور است. با دستمال کثیف نمیتوان شیشه را پاک کرد. امیدوار هستیم که با نقش مثبت وزارت تعاون و مقامات محترم قضایی و همچنین تلاش و همدلی اعضا و ذینفعان بتوان جهت به سر‌منزل مقصود رسیدن پروژه ریل گذاری مناسبی انجام داد. منتظر اخبار خوب از پروژه حکیم باشید.انشالله

5 دیدگاه دربارهٔ «چرا مجمع عمومی شرکت تعاونی لغو شد؟»

 1. سلام
  فقط تحویل گیری واحدها باید مبنای هر توافقی باشد اگر واحدها تحویل گرفته نشود این تعاونی 20 سال دیگه هم واحدها رو تحویل نمی دهد بخاطر اینکه از خرید و فروش حقوق خودشان را می گیرند و هیچ جریمه و خسارتی به اعضا پرداخت نمی شود از طرفی پیمانکار هم برایش مهم نیست چون با فروش واحدهای مجازی با پول مردم و اعضا تعاونی بازی می کند

 2. با عرض سلام و احترام
  واقعا خداوند از سر آن هایی که به هر دلیلی باعث شدن تا پروژه حکیم به اتمام نرسد. واین پروژه که باید دو سال پیش به دست صاحبانشان داده می شده ولی متاسفانه این امر میسر نشده است، نگذرد.
  واقعا چه قدر اجاره های بالا بدهیم، مگر یه کارمند چه قدر حقوق می گیرد که بعضی ها از خدا بی خبر باعث متوقف شدن پروژه شده اند. آن شا الله جوابگو باشند در دو دنیا.

 3. با سلام
  چه کسی در زمان واگذاری زمین پروژه حکیم ، شهردار تهران بوده و الان کجاست؟ چرا قوه قضاییه در حق اعضا اینقدر مصامحه میکند و هیچ حکم قطعی برای انجام پروژه و تعقیب متخلفین صادر نمیکند؟
  تا زمانیکه قاضی پرونده بیخیال پرونده است انتظاری برای تحویل واحدها نباید داشته باشیم . همانطور که می بینیم فقط سایت جنوبی این پروژه مدنظر است و سایت شمالی پروژه فراموش شده است این بدان معناست که بعضی افراد فقط بدنبال پایان سایت جنوبی هستند که خودشان در آن سهم دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial