پرش به محتوا
خانه » Blog » گردهمایی روزهای جمعه مقابل پروژه حکیم

گردهمایی روزهای جمعه مقابل پروژه حکیم

اعضا و مالکین پروژه حکیم به فراخوان برخی از اعضای فعال سه هفته است که در محل پروژه حکیم گردهم می آیند.

در این سه هفته افراد حاضر در این گردهمایی ها بیشتر و بیشتر می شود. سال پیش نیز برخی چنین پیشنهادی دادند که در بهار امسال عملی شد. هر هفته تعدادی از فعالان گروه های مالکین پروژه هر جمعه از صبح تا عصر مقابل سایت جنوبی و سایت شمالی پروژه می ایستادند و نسبت به عضوگیری از بازدیدکنندگانی که برای سرکشی به واحد خود حضور می یافتند، اقدام می کردند. هر هفته چند ده نفر عضو جدید به ما ملحق می شدند. تا این که در خرداد ماه با اعلام شرکت تعاونی دیگر بازدید روزهای جمعه لغو شد و به طول هفته و یک ساعت خاصی انتقال یافت. دست اندرکاران پروژه در پاسخ به اعتراض مالکین اعلام کردند که این تصمیم بابت ایمنی بیشتر بازدیدکنندگان و رفاه حال آنهایی است که جمعه ها نمیتوانستند برای بازدید مراجعه کنند.

گردهمایی روز جمعه

چرا جمعه ها؟

روزهای جمعه مناسب حال کسانی است که به خاطر مشغله کاری در روزهای هفته تنها در روزهای تعطیل میتوانند در این گردهمایی ها شرکت کنند.

در این گردهمایی ها چه کار می کنیم؟

با افراد جدید آشنا می شویم و آنهایی که حرفی برای گفتن دارند سخنان خود را ایراد و باقی افراد را نسبت به آخرین وضعیت پروژه آگاه می کنند. تصمیم های جمعی به وسیله اعضا تصویب می شود. نامه ها و طومارهایی که به ارگان های دولتی نوشته می شود برای حضار می خوانیم و امضا می گردد. هر هفته با مالکین جدیدی مواجه می شویم و داستان هایشان را می شنویم. برای نمونه می توانیم به فردی اشاره کنیم که توسط یکی از بنگاهی های همان حوالی فریب خورده و واحدی مشکل دار را قولنامه ای به او فروخته بودند. افرادی که تعداد بالایی پارکینگ خریدند. شخصی که با خرید حواله متری بدون انتخاب واحد مقابل پروژه کرد و با ما آشنا شد. موارد عجیبی از صدور دفترچه های مشابه و کلاهبرداری املاکی های پیرامونی پروژه حکیم پیدا می کنیم.

چه باید کرد؟

باید که وقت و انرژی گذاشت و در این گردهمایی ها شرکت کرد. فعالان بیشتری شناسایی کرد. ابعاد پنهان و مخفی پروژه را شناسایی کرد. نفرات جدید را مرتب جذب نمود. نسبت به تبلیغات محیطی و منطقه ای اقدام نمود. ایده های جدید را شنید و بهترین آنها را اجرا کرد. امید داریم که در ماه های آتی این تجمعات هر چه پرشکوه تر برگزار گردد. بالاخره وقتی هر هفته چند صد نفر یک جا گردهم بیایند و مسالمت آمیزانه پیگیر حقوق به حق خود باشند صدای این حق خواهی به گوش همه خواهد رسید و امیدها زنده خواهد شد.

افرادی نیز در این تجمعات دست به خشونت و یا هوچی گری خواهند زد که می بایستی در این باره هشیار بود.

6 دیدگاه دربارهٔ «گردهمایی روزهای جمعه مقابل پروژه حکیم»

  1. به نظر بنده گردهمایی روزهای جمعه عالیه .. و نباید به بهانه باد و بارون تعطیل بشه تا تعاونی و نامداری بفهمه ما برای احقاق حقمون مصمم هستیم

  2. سلام خدمت همسایه های گرامی .گردهمایی های روز جمعه تا الان بسیار مفید بوده وباعث اتحاد بیشتر بین اعضا پروژه حکیم شده است وباید همچنان ادامه پیدا کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

  • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
  • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial