پرش به محتوا
خانه » Blog » چه کسی پلیس خبر می کند؟

چه کسی پلیس خبر می کند؟

حضور پلیس در جلوی پروژه

امروز جمعه 9 اردیبهشت ماه مطابق قرار هر هفته جمعه ها تعدادی از اعضاء برای تبادل اخبار ، نظرها، بررسی  و تحلیل اتفاقات هفته گذشته،  در جلوی پروژه مشغول گفتگو و رای زنی بودند.

در فضایی آرام و در روزی بهاری ، نه شعاری داده می شد یا فریاد و اعتراضی در پارک روبروی پروژه پس از گذشت ساعتی با زیادتر شدند اعضاء به ناگاه دو ماشین پلیس و یگان ویژه در محل حضور یافتند و جناب سرهنگ کریمی در میان اعضاء حاضر شد و دلیل تجمع را پرسید و گفت که کارهای شما در حال رسیدگی هست برای چه تجمع کرده اید. اعضاء توضیح دادند که برای گرفتن اخبار و تبادل نظر جمع شده ایم.

پس از آن سرهنگ توضیح داد که ما اعتراض شما را منعکس کرده ایم و در حال پی گیری هستیم و نیازی به تجمع نیست و اگر ادامه دهید با چشم دیگری به شما نگاه می کنم .

این جمله آخر موجب ناراحتی یکی از اعضاء که جانباز و از همکاران بازنشسته ایشان بود شد و شروع به گلایه کرد که من خودم بازنشسته نیرو هستم ، جانباز جنگ تحمیلی هستم و الان در خانه دخترم ساکن هستم و مستاجرم . ما همه جوره پای نظام و انقلاب ایستاده ایم . الان برای چه نباید در راهپیمایی قدس باشیم و اینجا جمع شویم برای اینکه ما گرفتار این پروژه هستیم. تمام سرمایه زندگی ام را بعد از یک عمر کار کردن در این پروژه به امید خانه دار شدن ریخته ایم و حالا با آینده ای مبهم مواجه ایم و جواب درستی از هیچ مرجع قانونی ایی نمی گیریم تا بدانیم سرنوشتمان چه خواهد شد.

ما خواستار رسیدگی هر چه سریعتر این پروژه و تعاونی هستیم ، نه دشمنیم و نه معاند تنها خانه خود را می خواهیم.

در ادامه چند تن دیگر از افراد حاضر به شرح حال وضعیت خود پرداختند از جمله خانمی که دارای فرزند معلول بود و همچنین فرزندی بیمار دارای تومور که بعلت تنگدستی در طبقه چهارم ساختمانی بی آسانسور زندگی می کرد.

البته خدا رو شکر اتفاق خاصی نیافتاد، با توضیحات جناب سرهنگ کریمی و اظهار همدردی ایشان، بعد از مدتی اعضای بصورت مسالمت آمیز و در آرامش متفرق شدند .

اگر پلیس هم نمی آمد،  بصورت طبیعی ساعتی بعد جلسه خاتمه می یافت و  مطابق معمول افراد متفرق می شدند.

سوالی که باقی ماند این بود که چه کسی به پلیس خبر می دهد و از جمع شدن اعضاء چنین می ترسد و واهمه دارد؟

آیا تجمعی مسالمت آمیز برای گروهی که درخواستی ساده و منطقی دارند غیر قانونی است ؟

البته این جمعه مصادف شد با راهپیمایی روز قدس و حساسیت های امنیتی این روز ولی چرا باید برای یک گردهمایی ساده پلیس باید دخالت کند.

چیزی که مسلم است این تجمعها باز هم ادامه خواهد یافت، تا زمانی که این پروژه ساخته و تحویل نشود و این تعاونی به ریل قانون بر نگردد، عاملان و مقصران مشخص و مجازات نشوند،  ادامه می یابد. بعد از آن نیز نیاز به مراقبت دارد تا دوباره چنین افرادی نشویم ، از قدیم گفته اند حکایت مالت رو سفت بچسب همسایه را دزد نکن، اموال ما آنجاست و این پروژه متعلق به ماست. چه کسی دلسوزتر و بهتر از ما می تواند از اموالمان مراقبت کند ؟

بنابراین اگر تغییری هم در مدیریت این تعاونی روی داد باز هم نیاز به پی گیری و مراقب و نظارت اعضاء دارد.

دیگر مانند گذشته نیست که هیئت مدیره بروند در اتاقی بنشینند و برای ما و اموالمان تصمیم بگیرند بلکه باید در اتاقی شیشه ای قرار بگیرند و بابت تصمیماتی که می گیرند اولا اطلاع رسانی کنند و ثانیا پاسخگو باشند.

امید داریم، با حضور همه عزیزان و پی گیری های مداوم مشکلات پروژه یک به یک با همدلی ، اتحاد و خردجمعی حل شود. همچنین مسئولان نیز با تسریع رسیدگی و دلسوزی بیشتر، از آلام و دردهای  مالکان مظلوم پروژه حکیم بکاهند.

9 دیدگاه دربارهٔ «چه کسی پلیس خبر می کند؟»

 1. یک مستاجر درمانده

  دست بردارید از این زیاده خواهیاتون، شما لعنتی ها فکر مستأجران نیستید و فقط فکر منفعت خودتون هستید بزارید ما به خانهایمان برسیم، بزارید لابی بسازه یا هر غلطی دوست داره بکنه فقط خونمونو بده بریم بتمرگیم تو خونمون، لعنت به شما و سازنده و هیبت مدیره بی لیاقت، شما کثافتا هم آنقدر سنگ نندازید بیشرفا

  1. اگه از خود ما هستی ک این نحوه صحبت صحیح نیست.
   ساده انگارانه است اگر فکر کنید کوتاه آمدن در این مسیر شما را خانه دار می کند.سالهاست که به همین امید نشسته ایم.
   تا تغییر هیات مدیره و اطمینان از اصلاح سیستم از پا نمی نشینیم.

  2. لعنت به شما بیشرف ها که مشاعات رو خریدید و حاظر به شکایت از کسی که لابی به شما ها فروخته هم نیستید شما هم همدستان آن دزد ها هستید

 2. درد یک مال خر
  چرا اینقدر سفت چسبیدید به مال تون ای بی انصاف ها اجازه بدید دزدها مالِ تان رابفروشند تا ما هم به فیض برسیم واز مال به يغما رفته شما بهرمند بشیم ای ناجوانمرد ها اینقدر سنگ اندازی نکنید،

 3. سلام
  وقت بخیر
  من اونجا یه واحد دارم ولی نمی‌دونستم گروه نظارتی درست شده. من دوست دارم کمک کنم به تیم نظارت مردمی. با حداقل پیگیری کنم ببینم چه بلایی سرپولم اومده. گروه تلگرامی یا واتساپ یا اینستا ندارید من عضو بشم؟
  مرسی

 4. واقعا برای شما متاسفم بافهمیدن اینکه مال مردم روبه شما فروختند و بخاطر ساخت این لابی‌ها مشکل ایجاد وبعد سالها ما هنوز نتونستیم خونه هامون را تحویل بگیریم درکمال پررویی درخواست می کنید ازمالمون وحقمون بگذریم چرا شما ازپولی که دادیدنمیگذرید برید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial