پرش به محتوا
خانه » Blog » چرا پول انشعاب برق را پرداخت نکرده ام؟

چرا پول انشعاب برق را پرداخت نکرده ام؟

برق پروژه حکیم

این شرح را یکی از اعضاء برای ما ارسال کرده :

در اسفند سال 98 هیئت مدیره اطلاعیه ای صاد کردند و در آن از اعضا خواستند تا مبلغ 14 میلیون تومان به حساب تعاونی بصورت علی الحساب بابت انشعاب برق پرداخت نمایند.

عکسی هم از چند قرقره کابل انتقال برق منتشر شد یعنی که کار برق را داریم انجام می دهیم.

من به در تعاونی پروژه حکیم رجوع کردم تا ببینم چگونه باید این پول را پرداخت کنم البته اطلاعیه مربوط به متری 700 هزار تومان مربوط به ما به تفاوت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی هم بود که سر چمع تعاونی شما را با یک پرداخت 100حدود میلیون تومانی مواجه می کرد، اطلاعیه خیلی کوتاه و بدون هیچ توضیح اضافه ای بود. در واقع هیچ راه حل پرداخت دیگری ارائه نشده بود. با توجه به آنکه امکان پرداخت آن را بصورت یکباره نداشتم ، راهی تعاونی شدم بلکه بتوان آن را اقساطی پرداخخت کنم.

دم در با یک بنده خدایی مواجه شدم که او نیز می خواست وارد شود. شروع به در زدن کردیم، یک آقایی آمد و گفت کسی راه نمی دهیم و اینجا همه کرونا گرفتند و من را راه نداد. البته آن آقای دیگر با عصبانیت و دعوا که اینجا مال ماست، به زور و با قلدری رفت داخل و در بسته شد. من مستاصل بیرون در ماندم، در حالی که برای مذاکره و پرداخت آماده بودم.

در همین موقع دو نفر دیگر مراجعه کردند، یک پدر و پسر . با پسر مشغول صحیت شدم گفت که برای پرداخت این مطالبات جدید آمده است. پدرش از اعضای قدیمی بود و دربلوک A1 واحد داشتند.

گفت نمی خواستیم این مبالغ را بدهیم و می خواستیم بفروشیم ولی چون قول داده اند تا خرداد تحویل بدهند الان همه بدهی ها را پرداخت کرده ایم، گویا پدر از خود گذشته بود و واحد را برای پسر در نظر گرفته بود تا ازدواج کند و در آنجا ساکن شود.

به هر حال از آنها خواستم، اگر اعضای دیگر را می شناسند و یا آدرس کانال اعضاء را می دانند مرا راهنمایی کنند تا به آنها ملحق شوم، شاید بتوانیم دسته جمعی، چاره ای بیاندیشیم.

به هر جهت، بواسطه آن دوست عزیز من با کانال تلگرام و جماعت معترضین آشنا شدم و فهمیدم که شکایت کرده اند و داستانی پر از غصه و رنج در پشت دیوارهای این پروژه و تعاونی وجود دارد.

همان موقع فهمیدم که اظهارنامه ای تهیه شده و ارسال شده تا برای هزینه انشعاب برق و متری 700 هزار تومان ما به تفاوت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تعاونی تامین دلیل ارائه کند که تا بحال که شهریور 1400 است، انجام نشده است.

از آن زمان تاکنون بنده نیز افتخار همراهی و حضور در چمع دوستان معترض را پیدا کردم، اما هر زمان به گذشته فکر می کنم ، با خودم می گویم اگر آن نگهبان آن رفتار زننده و بد را نداشت، به دروغ نمی گفت همه کرونا گرفته اند و در را بر روی من نمی بست ، چه می شد؟ اگر من را می پذیرفتند و تامین دلیل و کارهایی که باید صورت می گرفت تا برق پروژه برقرار شود را توضیح می داد، آیا من پرداخت را انجام نمی دادم ؟

با این گروه آشنا نمی شدم و کار به اینجاها کشیده نمی شد، در واقع ندانسته علیه خود و به نفع من کار انجام داد.

عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد

فرض کنید واحد من در A5 ,A7 یا ََA4 در یکی از طبقاتی است که ساخته نشده و چیزی وجود ندارد تا حتی آن را بازدید کنیم، در حالی که طبق قرارداد 80-90 درصد کل مبلغ قرارداد را پرداخت کرده ایم، یعنی ما یک قرارداد ساخت داشته ایم با این تعاونی و 90 درصد مبلغی که تعهد داشته ایم را پرداخت کرده ایم و امروز بعد از گذشت سالها حتی یک چهار دیواری وجود ندارد که پایمان را درونش بگذاریم. انصاف بدهید خود شما جای ما ، آیا حاضرید پول انشعاب برق یا گرمایش و سرمایش بدهید ؟ تازه بدون هیچ برنامه یا نقشه راه یا جدول زمانبدی روشنی، مسلما هیچ عقل سلیمی نمی تواند چنین چیزی را بپذیرد ولی واقعیتی است که با آن روبرو هستیم.

مشکل اینجاست هیئت مدیره که از ما می خواهند بدون اینکه هیچ تضمینی بدهند باز به ایشان اعتماد کنیم و پول را دو دستی تقدیمشان کنیم، در حالی که معقولانه این است که به ازای پیشرفت کار اعضاء پول پرداخت کنند. یعنی یک کار به چند مرحله تقسیم شود و سپس قسط مرحله اول به ایشان پرداخت شود ، پس از ارائه مدارک و مستندات اتمام مرحله اول پرداخت قسط مرحله دوم درخواست شود و همین طور تا پایان آن کار این روند ادامه یابد.”

در مورد برق پروژه

بسیاری از افراد مبلغ انشعاب برق را پرداخت کرده اند و ای کاش تعاونی یا واحد روابط عمومی تعاونی اطلاع می داد که چند واحد از 3000 واحد تاکنون پول انشعابات برق را پرداخت کرده اند؟

ما از چند ماه قبل و با توجه به جلسه با آقای نامداری و موعد تحویل در اول پاییز می دانستیم که بزرگترین معضل برای سکونت و تحویل مساله برق است و بدنبال آن خود به چارجویی در این زمینه پرداختیم، با تلاش دوستان چون آقای کرمی ، امامی ، اسرافیلی

اطلاعات خوبی بدست آمد و همین طور به ابتکار جناب گیلوری اظهارنامه برق کلید خورد و با همراهی بیش از 200 نفر از اعضای محترم انجام شد.

تنها مدرکی که از اقدام تعاونی در مورد برق بدست آوردیم

متاسفانه شواهدی که ما بدست آوردیم حقایق جالبی نیست :

 • هیئت مدیره تعاونی به جز دادن یک درخواست برای انشعاب برق کاری انجام نداده اند
 • آن کابلها که دیدیم در قراردادی با یکی از پیمانکارها و کارچاق کن های برق است که از او تا جایی که ما تحقیق کرده ایم جز بدی و دستمزد بالا نشنیده ایم
 • در جلسه تیرماه سرگروه ها با پیمانکار که در آن آقای ابراهیمی هم شرکت داشتند قرار شد که هم تامین دلیل را به رویت چند تن از مدیران ما برسانند و هم وکالتی به آقای اسرافیل امینی بدهند تا بتواند مساله برق را پی گیری کنند، در ابتدا گفتند که شناسنامه بده، بعد گفتند ما خودمان پی گیری می کنیم دو هفته زمان بدهید ، بعد گفتند که جلسه می گذاریم که تا همین امروژ که حدود 40 روز می گذرد قرار است جلسه بگذارند ولی بدلایل مختلف جلسه را لغو می کنند .
 • هیچ قراردادی تعاونی با شرکت برق منطقه ای منعقد نکرده است و مبلغی به حساب شرکت برق تا این زمان واریز نشده است.
 • با اینکه در مورد سایت جنوبی می گفتند پول برق پرداخت شده است و قرارداد منعقد شده است طبق تحقیق ما چنین امری صورت نگرفته البته تحقیق ما از سمت شرکت های برق منطقه ای بوده
 • حال یکماه مانده به موعد تحویل بزرگترین مشکل برای سکونت برق است
 • در هر بار مراجعه و پی گیری برق به ما گفته می شد که شرکت برق تقاضای 3000 متر زمین برای احداث پست 63 کیلو ولت نیاز دارد. با تحقیقات ما مشخص شد که چنین چیزی صحت ندارد و راه حل های بهتری برای تامین برق پروژه وجود دارد. ولی چون هیچ مبلغی به حساب شرکت برق واریز نشده آنها همکاری نمی کنند. لازم به ذکر است که، نظر کمیته تخصیص و گزارش فنی آن را به ما ندادند. البته آن گزارش برای چند سال پیش است و الان پست های کاهش ولتاژ کامپک آمده که فضای بسیار کمتری می خواهد . باید دوباره کار به کمیته تخصیص ارجاع شود و گزارش فنی تازه ای تهیه شود.
 • برق کارگاهی که پروژه دارد یا می تواند بگیرد قادر به تامین برق مصرفی تمامی واحد و آسانسور و مشاعات نیست .
 • راه حلهای جایگزینی برای برق رسانی به پروژه پیشنهاد شده است: از جمله تامین برق پروژه از یک پست نزدیک ( شربیانی) و دو شرکت منطقه ای، استفاده از پست کامپک برای پروژه و استقرار نیروگاه خورشیدی در پشت بامها که در حال مطالعه و بررسی آن هستیم.
 • همچنین یک راه حل هم خرید موتور برقهای صنعتی البته بعنوان یک راه حل موقت است

حال با این توصیفات من فکر می کنم آنهایی که پول انشعاب برق را پرداخت کرده اند اولین سوالشان از هیئت مدیره این باید باشد ،

چرا تامین دلیل برق را ارائه ندادید ؟

چرا قرارداد با شرکت برق را منعقد نکردید وهیچ پولی بابت انشعابات به شرکت برق واریز نکردید ؟

چرا مستندات را به اعضائ ارائه ندادید و در این رابطه با اعضاء صحبت نکردید و اطلاع رسانی لازم و به موقع انجام نداده اید؟

سوال بزرگتر برای تحویل قابل سکونت و معضل برق چه اقدامی می خواهند انجام دهند؟

چون اگر پاییز شود و آقای پیمانکار به وعده اش عمل کند، ولی برقی برای سکونت وجود نداشته باشد، در چشم اعضاء همه تقصیرات متوجه هیئت مدیره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial