پرش به محتوا
خانه » Blog » چرا پروژه خوابیده و کار به کندی پیش می رود؟

چرا پروژه خوابیده و کار به کندی پیش می رود؟

این سوال را برخی از اعضاء می پرسند و حتی گاهی ما را متهم به این می کنند جلوی پیشرفت کار و فعالیت پروژه را گرفتیم.

چنین ادعایی بسیار عجیب است زیرا مدیران تعاونی علی القاعده باید پاسخ چنین پرسشی را بدهند و نه ما.

البته کماکان همان پاسخهای تکراری را خواهید شنید ، اعضاء پول نمی دهند ولی کارها در حال انجام است. امری که باور کردنش بسیار مشکل است .پیمانکار نیز ادعا خواهد کرد هیئت مدیره طلبهای او را پرداخت نکرده و او از تعاونی طلبکار است.

واقعیت این است که پروژه درگیر مشکلات عدیده ای است و نه هیئت مدیره و نه پیمانکار دوست ندارند بیان کنند به چه علت کارها خوابیده و پروژه عملا تعطیل است.

اما به نظر ما علت های زیر باعث این امر است:

 • علت اصلی کمبود پول و اعتبار است، که دلیل آن قانون گریزی ، عملکرد غلط، مدیریت نادرست، تخلفات فراوان هیئت مدیره  و پیمانکار است. اعضاء و خریداران پولی به تعاونی پرداخت نمی کنند زیرا اعتمادی به هیئت مدیره فعلی ندارند. البته مسبب این عدم اعتماد خود ایشان هستند چون شفاف عمل نکردند و پاسخگو نیستند. اکثر اعضایی که ما با آنها در تماس هستیم تمامی پول اقساط و حتی انشعابات خود را پرداخت کرده اند و بدهی به تعاونی ندارند. برای دریافت پول جدید باید تامین دلیل صورت گیرد همین طور باید به صورت شفاف به اعضاء توضیح داده شود که با پرداختهای قبلی چه کاری صورت گرفته است و بدهکاران واقعی ادعایی تعاونی چه کسانی هستند .
 • در مورد خریداران از پیمانکار، آنها تمام پول خود را پرداخت کرده اند و طبق قرارداد باید الان واحد خود را تحویل بگیرند ولی پیمانکار با اشتباهاتی جبران ناپذیر این منابع را به هدر داده است. با پیدا شدن واحدهای دارای معارض و فروخته شده به چند نفر معلوم شد ، پیمانکار بیش از مقدار لازم از این پروژه برداشت کرده است. با توجه به شکایات افراد در شعبه 10 بازپرسی دادسرای ناحیه 5 فعلا پیمانکار درگیر رفع معارضات این واحدهاست و با پیدا شدن موارد جدید و شکایتهای جدید این امر ادامه دارد.
 • موضوع فروش واحدهای لابی و ساخت بدون پروانه این واحدها توسط پیمانکار از جمله دیگر مشکلات این پروژه است. با شکایت گروهی مالکین مبنی بر فروش مال غیر و خیانت در امانت، آرای بدوی و تجدید نظر کمیسیون ماده صد و همچنین شکایت از شهرداری به دیوان عدالت اداری توسط هیئت مدیره و به خواست پیمانکار موضوع بسیار پیچیده شده است. از طرفی در پی تجمع اعضاء و خریداران موضوع در محاکم قضایی در حال رسیدگی است. همچنین برخی از خریداران لابی همچون خریداران طبقات شرکت سرای شهر رضوان شکایت گروهی خود را در شعبه 10 بازپرسی دادسرای ناحیه 5 مجتمع قدس علیه پیمانکار مطرح کرده اند .پیمانکار بدلیل ساخت واحدهای لابی از طرف خریداران واحدهای لابی تحت فشار است.  اگر این افراد شکایت کنند مجبور است به قیمت روز پول این افراد را پرداخت کند. پس برای او ادامه کار نمی صرفد زیرا اگر واحدها ساخته و تحویل شود قیمتها بالا می رود و طبیعتا پول بیشتری باید پرداخت کند. هر چند اخباری به گوش می رسد که وعده های مختلفی به آنها داده است. ولی از 160 نفر در گروه لابی ها 40 واحد دارای معارض پیدا شده تازه تعداد کل این واحدها 230 واحد هست یعنی بسیاری از افراد هنوز خبر ندارند و پیدا نشده اند.
 • با افزایش افراد ناراضی و معترض و شکایات که منبعث از عملکرد نادرست و سوء مدیریت ایشان است. عمده وقت هیئت مدیره صرف پاسخگویی به اعضاء ، مراجع قضایی و قانونی می شود و از وظیفه اصلی که مدیریت پروژه و نظارت بر ساخت است، غافل می شوند. البته در چند سال گذشته تا جایی که ما اطلاع داریم، اصلا این کار را در حالت عادی هم انجام نمی دادند و هر یک به کسب و کار خارج از پروژه خود مشغولند و گاهی هم به تعاونی سر می زنند.
 • از طرفی تعاونی بلحاظ قانونی مدت فعالیتش سر آمده و همین طور مهلت قانونی تصدی هیئت مدیره نیز به سر آمده بنابراین آنها وجاهت قانونی ندارند و تا وقتی که مجمع برگزار نشود اقتدار و اختیار کافی برای پیشبرد پروژه را ندارند.فرضا برای گرفتن وام از بانکها یا پی گیری امور در ادارات نه وجاهت قانونی دارند و نه اعتبار کافی .

مجموعه این مسایل باعث کندی کار و خوابیدن این پروژه گردیده است.

14 دیدگاه دربارهٔ «چرا پروژه خوابیده و کار به کندی پیش می رود؟»

 1. سلام وخسته نیاشید با این توصیفاتی که شما می فرمایید تکلیف چیه چکار باید بکنیم لطفا راهکار بدهید ممنونم

   1. بابک متولی

    با سلام
    به نظر من همه کسانیکه الان واحد دارند باید متری 1.5 میلیون تومان در طی 5 قسط و بر اساس پیشرفت پروژه مجددا سوای انچه که بوده است پرداخت کنند تا پروژه ساخته شود بعدش دعوای لابی و و غیره و ذالک را انجام دهند ببینید دوستان فروش واحد 5 میلیاردی به قیمت 2 میلیارد بزرگترین اشتباه ممکنه است و یا حتی از دست دادن ملک تجاری به نظرم همه ما در غالب وام و یا آورده این پول را تامین باید بکنیم و عملا تجاری وواحدهای باقیمانده سازنده را خودمان در عمل بخریم و در این صورت هم پروزه به اتمام میرسد و هم علاوه بر تحویل و اماده شدن واحدها از محل فروش واحدهای سازنده نه تنها مبالغ پرداختی را میتوانیم به قیمت روز باز پس بگیریم بلکه چیزی هم احتمال زیاد بیش از ان بدست خواهیم آورد تامین این پول را میتوان با مذاکره با بانک مسکن و سایر بانکها در غالب وام انبوه سازی تامین کرد و کل پروژه را دوساله به سرانجام رساند

 2. سلام و خسته نباشید. بنده به تازگی یه واحد تعاونی تو این پروژه خریدم و به قصد سکونت خریدم نه سرمایه گذاری. با توجه به شنیده ها، قراره به زودی پیمانکار عوض بشه و سهم تجاری رو بفروشن و و با پولش هر چه زودتر پروژه رو کامل کنن، آیا حقیقت داره؟ و سکونت تو واقعیت تقریبا چه زمانیه؟ آخر سال 1402 واقعا این پروژه تکمیل میشه؟؟

 3. خیلی ممنون بابت پاسخگویی تون. ببخشید زمان تحویل به چه فاکتورهایی بستگی داره؟ ما یه واحد تعاونی از آقای هوشنگ باقری خریداری کردیم واحدهای تعاونی که احتمال کلاه برداری ندارن؟؟

   1. وقتی اطلاعات ندارید جواب ندید آقای باقری سازنده نیست آقای نامداری سازنده ست آقای باقری از دلال های این پروژه هستن که واحد خرید و فروش میکنن واحدی هم که ما خریدیم جزو واحدهای تعاونیه نه سازنده. وقتی چیزی نمیدونید دل مردم رو نلرزونید. واقعا برای همچین آدم هایی باید احساس تاسف کرد. شما معلومه خودتون دلال هستید که با تبلیغات منفی میخواید واحدها با قیمت کم از چنگ صاحبانشون دربیارید

 4. خوب پس خداروشکر خیال همه از پروژه راحت شد، افتادید جلو لابی لابی کردید اینم نتیجش حالا برید کیف کنید، به جای اینکه باهم متحد بشید تا پروژه رو تحویل بدن افتادید به جون هم پس حقتونه.

 5. واقعا تا ۱۴۰۲ تحویل نمیشه؟؟ منم از اقای هوشنگ باقری خریدم.و گفتن برج ۶ به بعد ساخت و ساز شروع میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial