پرش به محتوا
خانه » Blog » همسایه ها یاری کنید تا من شرکت داری کنم!!!!

همسایه ها یاری کنید تا من شرکت داری کنم!!!!

اطلاعیه شرکت سرای شهر رضوان

بیش از یکسال است که( پس از راه اندازی وب سایت و ثبت نام اعضاء ) ما متوجه قضیه واحدهای دارای معارض شدیم، ابتدا به آقای نامداری گفتیم و سپس به هیئت مدیره هشدار دادیم.

در ابتدا انکار کردند و زیر بار نمی رفتند و گفتند امکان ندارد صدای آقای نامداری موجود است .
گفتند که هر دفترچه ایشان 4 نسخه دارد و یکی را به دارایی می دهیم یکی نزد خودمان است یکی را به فلان نهاد امنیتی می دهیم ……………..
بعد که شواهدی آوردیم گفتند چند مورد بیشتر نیست و سهو قلم بوده ….
تنها هم ما نگفتیم در 20 تیر ماه سال گذشته خریداران لابی هم به ایشان، در مورد واحدهای فروخته شده به دو یا چند نفر با ایشان خواستند صحبت کنند که فرمودند در این مورد صحبتی نمی کنند پس کاملا می دانستند و در جریان بوده اند.

/ /


جلوتر که رفتیم تعداد زیادتر و زیادتر شد تا جایی که دیگر نمی شد لاپوشانی کرد و زیر فرش پنهانش کرد. کم کم افراد شروع به شکایت کردند.
اولین شکایت در مورد واحدهای دارای معارض در دی ماه سال گذشته انجام شد ، از دی ماه تا اردیبهشت برای دادن لیست کامل خریداران شرکت سرای رضوان آقای نامداری چه از جانب ما و چه از جانب دادستانی مورد سوال و تحت فشار بود اما اینکار را انجام نمی داد و امروز و فردا می کرد.
ازطرف دادستانی، برای روشن شدن موضوع و حل مساله به آقای نامداری مهلت لازم داده شد اما ایشان اقدام مناسبی انجام ندادند یا نتوانستند . ( قرار بود در اردیبهشت مبلغی را از خارج وارد کشور کنند البته بنا بر گفته خودشان اینکه چه بود یا این هم دروغ بود ما نمی دانیم).
اولین تجمع دادسرا در آذر ماه انجام شد در پی تجمعات جلوی پروژه و بعد درخواستی 12 بندی که در کلانتری تنظیم شده بود و به دادستان محترم ناحیه 5 داده شده بود ولی چون اقدامی انجام نشد، تجمع صورت گرفت و پس از آن نیز جلسه ای برگزار شد و توافقنامه ای 3 بندی نمایندگان با هیئت مدیره و قاضی منصوری (قاضی محترم شعبه 1170) به امضاء رساندند با عدم انجام این تعهدات باز در 30 بهمن ماه نیز تجمعی در روبروی معاونت پی گیری انجام شد.
که با آقای دکتر رفاهی (معاونت پی گیری قوه قضاییه) چند تن از نمایندگان دیدار داشتن و نامه هایی به جاهای مختلف از جمله دادسرای ناحیه 5 انجام شد و حتی در آن جلسه دکتر رفاهی با آقای تبار تماس گرفتند و بر حل مشکلات با رویکرد حل مساله تاکید کردند و قول جلسه با ایشان را گرفتند.
در طی این مدت ما بصورت مرتب و مداوم به آقای امیرزاده (جانشین محترم دادستان) و آقای علیخانی ( بازپرس محترم شعبه 10) و آقای تبار( دادستان محترم دادسرای ناحیه 5 مجتمع قدس) مراجعه داشتیم و بین آنها پاسکاری می شدیم. ولی هر سه بر این نکته که شکایت باید انجام دهید تا ما رسیدگی کنیم تاکید داشتند. که ما هم شکایتها را انجام دادیم. با روشن شدن ابعاد قضیه و عمق فاجعه کم کم بر تعداد افراد دارای معارض افزوده میشد و با مراجعه بیشتر نهایتا به 11 خرداد رسیدیم که تجمع برگزار شد و اتفاقات متعاقب آن که دادستانی مدیران تعاونی رامجبور به انتشار لیست کرد و همچنین بنا بر دستور جانشین دادستان نصب بنر در اطراف پروژه انجام شد. تازه آن موقع بود که بسیاری از افراد متوجه شدند که دارای معارض هستند و یا اسمشان اصلا داخل لیست نیست . دوهفته قبل از تجمع آقای نامداری از حل شدن موضوع برگزاری مجمع و دادن لیست صحبت کرده بود.
اما هیچ کدام تا موقعی که تجمع انجام نشد، صورت نگرفت.
الغرض، آقای نامداری 5 ماه مهلت داشت تا به این موضوع رسیدگی کند و لیست خریداران را بدهد ولی انجام نداد.
آقای نامداری با دادستانی همکاری داشت ولی صادقانه نبود و موضوع را کوچک جلوه داده بود همین الان هم ابعاد قضیه کاملا روشن نیست یعنی نه ما می دانیم نه آقای نامداری و نه دادستانی
اما چرا این را می گوییم آقای نامداری نمی داند چون دارد کپی مدارک را از مردم می گیرد!!!!! خوب به نظر شما اگر این شرکت دارای حساب و کتاب بود و به درستی قضیه ای به این مهمی اینگونه باید اداره می شد
آیا باید الان کپی مدرک را از خریدار بگیرد ؟ این کپی مدرک گرفتن با آن که چهار نسخه از هر دفترچه وجود دارد که سخن خود آقای نامداری است در تناقض نیست؟
آیا شرکتی به این معظمی با بیست سال سابقه ( البته گفته خود آقای نامداری است ما تایید نمی کنیم) یک بانک اطلاعاتی از دارایی های خود ندارد؟
آیا نباید مشتریان و دارایی های خود را بشناسد و سوابق آنها را نگهداری کند؟

محض یادآوری ما الان در سال 2022 و 1401 هستیم. شرکتی بدون سامانه های کامپیوتری و فن آوری اطلاعات، حسابداری بی معنی و خنده دار است. مگر بقالی است که با پس و پیش شده دو شماره مشکل معارضین حل شود یا به وجود آید؟
این چگونه شرکتی هست که حسابدار ندارد ، کارمند ندارد ، سیستم ندارد و دوست مدیرعامل با یک سیستم دستی و چند برگ کپی می خواهد معضل را حل کند؟ واقعا مردم چرا باید اینقدر ساده باشند و به اینکار اعتماد کنند ؟ در حالی که اگر حرف ما را نمی پذیرند می توانند به شعبه 10 بازپرسی مجتمع قدس مراجعه کنند و وضعیت را ببینند و از افراد با وضعیت مشابه خودشان پرس و جو کنند.

دادستانی هم نمی داند چون مواردی پیدا شد که با لیست نمی خواند و خرید و فروش این واحدها بشدت جریان داشت به همین دلیل باید جایی متوقف می شد تا بتوان فهمید اینجا چه خبر است و ابعاد آن چقدر است؟ به  همین دلیل با زدن بنر و پلمپ دفاتر فروش موافقت شد.البته در حال حاضر بروزترین و بیشترین اطلاعات را دادستانی دارد چون تعداد شکایت کنندگان، آمار و مدارک آنها و مدارک وکلای آقای نامداری و هیئت مدیره در اختیار ایشان است.

ما هم نمی دانیم چون اولا تلفن همه افراد را نداریم بسیاری شهرستان هستند، دوم بنری که زده شده بدلیل کارشکنی در جای درستی نیست و شاید همه نبینند،  سوم بسیاری شهرستان و خارج از کشور هستند و طول می کشد تا خبردار شوند.

بعضی هم نه ما اعتماد دارند و نه به دادستانی ، می خواهند موضوع دوستانه حل شود با کدخدامنشی ، که ما این راه را رفته ایم و جوابی نگرفته ایم.  متاسفانه دادستانی حاضر نشد خود اطلاعیه بزند یا بنر نصب کند که اعتماد مردم جلب شود و شکایت انجام دهند شاید دلیلش این باشد که همه به سمت ایشان حمله ور نشوند چون توان پاسخگویی به این همه شکایت را ندارند.

جالب این است که ما هم بعد از اعلام لیست توان پاسخگویی به این همه مراجعه کننده را نداریم. سرگروهها باید روزانه پاسخ دهها تلفن و درخواست اطلاعات را بدهند. دست یاری سوی اعضاء دراز می کنیم، چون بسیاری از افراد تازه وارد هستند و از خیلی از مسائل خبر ندارند و ما باید هر بار قصه را از اول برای هر کس تعریف کنیم که کار بسیار مشکلی است.

گروهی واتساپی وجود دارد برای افرادی که دارای واحد معارض هستند به سرپرستی آقای دکتر یارمحمدی که شکایتها و تجارب بدست آمده را به اشتراک می گذارند : https://chat.whatsapp.com/DCrm0p9Q21KJre4tvi6XNg

به هر حال چنین افتاد که الان همه می دانند ….

حال اینکه آینده چگونه می شود :

•اول گروه ما دارای ساختار است و شورایی اداره می شود بیش از سی نفر با ما درحال حاضر همکاری می کنند• از افرادی که وقت ، دانش و تجربه  داشته باشند دعوت به همکاری می کنیم ولی طی فرآیندی آنها را عضو می کنیم . همین الان هم کمبود نیرو داریم. اینجا 50 بلوک ساختمانی در 9 مجتمع هست 2790 واحد ، هر مجتمع حداقل یک نفر سرگروه برای خود دارد در بعضی مجتمع ها تعداد سرگروهها بیشتر هستند و در برخی کمتر . همچنین برای هر مجتمع یک گروه متناظر واتساپی وجود دارد. همه سرگروهها عضو شورا هستند. علاوه برآنها افراد متخصص ، اعضای قدیمی ، حقوق دان و وکیل و…. به شورا مشورت می دهند و بنابر ضرورت و موضوع در جلسات شرکت داده می شوند.

•دوم اینطور نیست که ما برنامه های دیگر را دنبال نکنیم و راهبرد نداشته باشیم، همچنین اگر راه حل سازنده ای هرکس داشته باشد ما خواهیم شنید. در شورا مطرح ، بررسی و تصمیم گیری خواهدشد. همواره سعی کرده ایم با خرد جمعی پیش برویم و از مشورت اهل فن و افراد دلسوز استفاده کرده ایم و خواهیم کرد.

•سوم فعلا بنابر توصیه جانشین دادستان و بازپرس محترم مردم را تشویق به شکایت می کنیم شاهدش کسانی هستند که به بازپرس و جانشین دادستان همراه ما مراجعه کردند و سخنان ایشان را شنیدند

•چهارم راههای دیگر در حال پی گیری است نگران نباشید، دوران این هیئت مدیره و اداره اینجا به این شیوه به سرآمده است.

4 دیدگاه دربارهٔ «همسایه ها یاری کنید تا من شرکت داری کنم!!!!»

  1. سلام
    نتیجه جلسه امروز مسجد صاحب الزمان در احمدکاشانی که با حضور نماینده دادستان وهیت همراه چه شد. بنده به خاطر مشکلی پیش آمد نتوانستم به موقع برسم. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

  • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
  • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial