پرش به محتوا
خانه » Blog » نکاتی چند در رابطه با اطلاعیه اخیر تعاونی بابت واریزی پول!!!!!!!

نکاتی چند در رابطه با اطلاعیه اخیر تعاونی بابت واریزی پول!!!!!!!

1-طبق بند۶-۷ قرارداد متمم هرگونه منافعی که از پروژه حاصل شود بایستی قدرالسهم اعضا در حسابشان منظور شود و طبق قرارداد اگر عضوی قسطی بدهکار باشند برداشت میشود، در غیراینصورت به حساب شخصی عضو واریز می‌شود.
بنابراین همانطوریکه بابت ۵۰۰ واحد اولیه واگذاری به پیمانکار مبلغ ۳۰ ملیون تومان قدرالسهم هر عضو را بصورت علی‌الحساب منظور کرده‌اند(بند الف ماده۱)،
تعاونی موظف است طبق قرارداد و بر مبنای گزارش کارشناس رسمی دادگستری جناب آقای امامی از محل ۱.فروش ۶۰ واحد مجدد به پیمانکار آقای نامداری
۲. از محل فروش۵۷ واحد به سایر اشخاص آقای طالبلو ۳۲ واحد، آقای سلیمی ۲۵ واحد
۳. از محل فروش ۸ واحد به شرکت تهویه‌سازان کوهسار در بلوکA1وB2 (که تاکنون گزارش شده است) بابت خرید چیلر
۴. هرگونه فروش دیگری ازجمله فروش پارکینگ مهمان، پارکینگ مازاد و…
ابتدا تعاونی می‌بایست نسبت به محاسبه و تعیین قدرالسهم هر عضو دارای قرارداد متمم اقدام و سپس با ارائه اسناد و مدارک و تامین‌‌دلیل درصورت طلبکار بودن، درخواست واریز پول نماید.
این موضوع در بند ب ماده۱ قرارداد به صراحت توضیح داده شده است که تعاونی قبل از تحویل واحد و دریافت قسط آخر این نوع مطالبات را بایستی به حساب عضو منظور و قطعی نماید.
بدیهی است هرنوع نقل‌وقول شفاهی از جانب بازپرس محترم هیچگونه اعتباری ندارد.
از عقل سلیم و رویه قضایی بعید بنظر میرسد،بازپرس محترم که خود اقدام به صدور قرار کارشناسی نموده و کارشناس محترم طی ۳گزارش از بلوک‌هایA1,A2,B2 که فرازی از آن در ذیل خواهد آمد اعلام نموده که چه اتفاقات ناگواری در پروژه رخ داده و تعاونی از ارائه مستندات خوداری می‌کند و برغم پرداخت ۸۴ درصد پول از طرف اعضا تا سال ۹۵ پیشرفت پروژه کمتر از ۳۰ درصد بوده و از طرفی اعضا اعتباری و اعتمادی به هیات‌مدیره ندارند و ازطرفی اعتقاد دارند مرجع قضایی زیرساخت‌های لازم برای نظارت را فراهم نکرده تا بتواند نظارت بر پول واریزی و هزینه‌کرد داشته‌ باشد و پروژه‌ای که بیش از یکسال است کاملا تعطیل و قبل از آنهم از سال ۹۵ به بعد سالی کمتر از ۵درصد پیشرفت داشته است،
همچنین طبق گزارش کارشناس محترم پول‌های واریزی بابت چیلر به مصرف خرید چیلر نرسیده و برغم دریافت پول برق و برغم ادعای خرید امتیاز آب و برق در سال ۹۱ تاکنون هیچ قراردادی ارائه نگردیده و مجددا درخواست پول برای مواردی می‌کنند که قبلا طی اطلاعیه‌ای ادعای خرید آنرا کرده بوده‌اند!!!
چرا بایستی مجددا پول پرداخت کنند؟؟؟
اعضا سوال می‌کنند مرجع قضایی برغم ادعا، نتوانسته و یا نخواسته بر خریدوفروش نظارت کند و حتی بعداز دستور ممنوعیت خریدوفروش چند واحد معارض‌دار فروخته شده است و بنرهایی که به دستور دادستانی و با صرف هزینه ملیونی به‌زیر کشیده می‌شود و پاره

ی‌شود!!! حال چه اعتبار و اعتمادی است که مرجع قضایی از پول واریزی حفاظت و نظارت کند؟؟؟
اعضا سوال می‌کنند، مگر بازپرس محترم نفرموده‌ بودند پولی به حساب تعاونی واریز نشود تا اینکه تکلیف ساخت‌ساز و شماره حساب جدید اعلام شود؟
آیا ساخت‌وساز شروع شده؟
آیا حساب مستقل و جدیدی افتتاح شد؟
قطعا پاسخ منفی است!
پس چه اتفاقی افتاده؟ آیا متخلفان عابد و زاهد شده‌اند؟
بنابراین بعید بنظر میرسد بازپرس محترم چنین دستوری داده باشد و با فرض دادن دستور، مادامیکه حسابرسی از طرف کارشناس منتخب رسمی دادگستری پایان نیابد و قرار منع تعقیب و یا کیفرخواست صادر نشود و در دادگاه صالحه رسیدگی و حکم صادر نگردد، هرگونه صدور دستور شفاهی و حتی کتبی وجاهت قانونی ندارد.

فرازهایی از گزارش کارشناس منتخب رسمی دادگستری آقای امامی.

گزارش بلوک A2، خلاصه شده:
صفحه ۲۶:
واگذاری ۴۸۶ واحد به پیمانکار و منظور نمودن ۳۰ ملیون تومان بصورت علی‌الحساب قدرالسهم هر عضو دارای قرارداد متمم[بندالف ماده۱ قرارداد متمم]
صفحه ۸:
واگذاری ۶۰ واحد دیگر به پیمانکار[ که قدرالسهم اعضای دارای قرارداد متمم مشخص و منظور نشده است]
صفحه ۸:
واگذاری ۵۷ واحد به آقایان طالبلو و سلیمی[ که قدرالسهم اعضای متمم‌دار مشخص و منظور نشده است]
صفحه ۳۹ و ۲۹ گزارش بلوک A1وB2:
واگذاری ۸ واحد به شرکت تهویه کوهساران بابت خرید چیلر[ که قدراسهم اعضای متمم‌دار منظور نشده است]

بخشی دیگر از گزارش بلوکA2 بصورت خلاصه:
صفحه ۵۳:
کارشناس محترم اعلام کردند مبلغی که بعنوان علی‌الحساب از طرف تعاونی منتشر شده شفاف و مشخص نمی‌باشد این بدهی‌ها که بخش اعظم آنرا تعاونی وصول کرده‌ بابت چی میباشد؟ و تعاونی سند و مدرک و تامین دلیل ارائه نداده است!!!!
طبق گزارش کارشناس، توافقات و تبادلات مالی بین تعاونی و پیمانکار شفاف نمی‌باشد و تعاونی مدرک و مستنداتی در اینمورد ارائه نداده است!!!
کارشناس اعلام نموده، مبلغ اعلام شده شامل چیلر و تاسیسات و برق که در سال ۹۸ از طرف تعاونی اعلام شده بدون ارائه مستند و تامین‌دلیل بوده است[ که ازطرف تعدادی از اعضا اظهارنامه برای اعلام مستندات به تعاونی داده شده] کارشناس اعلام نمودند، مدرکی بر خرید چیلر متناسب با پرداخت‌های صورت گرفته از طرف اعضا مشاهده نشده است[ بدین مفهوم، اعضایی که پول بابت چیلر و برق داده‌اند احتمالا گم شده است]
کارشناس گزارش نموده است که، طبق اطلاعیه در سایت تعاونی مورخ۹۲/۱۲/۱۳ تعاونی اعلام نموده، انشعاب آب و برق را بنرخ سال ۹۱ خریداری کرده اما بدون ارائه مستندات!!!
مجددا تعاونی در تاریخ ۹۸/۱۲/۱۷ طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اینکه قرارداد انشعاب اصلی برق با شرکت برق در مرحله انعقاد می‌باشد اعضا به ازای هر واحد مبلغ ۱۴ ملیون تومان بصورت علی‌الحساب واریز نمایند ولیکن تعاونی تا کنون هیچ مستند و قراردادی ارائه نداده‌ است!!!
صفحه ۶۶ گزارش:
کارشناس محترم گزارش کرده‌اند، براساس مستندات دریافتی تعاونی ۵ نوع قرارداد با اعضا و مالکان منعقد نموده است که مفاد آن بدون مجوز از مجمع تغییر یافته است!!!
بعضی از قراردادها فاقد متمم است که لازم است تعاونی توضیح و شفاف‌سازی کند[ ضمن اینکه این نوع قرارداد برخلاف قانون تعاون مصوب مجلس تنظیم شده است]!!!
در پایان یادآوری ۲ نکته حائز اهمیت است:
۱. به همه اعضا توصیه می‌شود گزارش کارشناسان محترم امامی و اسدپور را بدقت و چندین‌بار مطالعه و یادداشت‌برداری نمایند.
۲. اختیار واریز و یا عدم واریز پول و مسولیت و عواقب ناشی از آن از جمله حیف‌و میل و… احتمالی بعهده شخص عضو محترم می‌باشد.

ومن‌الله‌توفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

  • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
  • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial