پرش به محتوا
خانه » Blog » ما، هیئت مدیره و پیمانکار

ما، هیئت مدیره و پیمانکار

صحبت آقای نامداری با یکی از اعضاء در مورد تحویل 1500 واحد

امروز خبری را شنیدیم که آقای نامداری وعده تکمیل و تحویل دائم ۱۵۰۰ واحد را تا پایان سال ۱۴۰۰ داده است البته به شرط همکاری اعضاء که احتمالا منظور پرداخت متری ۷۰۰ هزار تومان است.

هیئت مدیره تا بحال به این خبر واکنشی نشان نداده است و شاید از آن خبر ندارد تا ببینیم، آیا با این پیشنهاد موافق است یا برنامه ای دیگر دارد؟!

از بازخوردهایی بعد از انتشار این خبر می توان فهمید که اکثر اعضاء باوری به این قول ندارند. البته حق هم دارند، مقصر اول و آخر هم آقای پیمانکار و آقایان هیئت مدیره هستند. بارها وعده و قول ها دادند ولی نتوانستند به آنها عمل کنند، قرار بود خانه های ما را بسازند ولی به جای آن دیوار بلندی از بی اعتمادی بین خود و اعضاء بنا کردند.

حال اگر راست هم بگویند کسی باور نخواهد کرد.با اینحال، چیزی که الان مبهم است این است که موضع هیئت مدیره در مورد این سخن آقای نامداری چیست؟

در این چند وقت، تمام اظهار نظر ها و مصاحبه ها را آقای نامداری انجام می دهد و هیئت مدیره هیچ واکنشی ندارد، این مساله بسیار غامض و پیچیده هست ، چرا آقای نامداری به گونه ای صحبت می کند که انگار اعضاء با او طرف هستند و هیئت مدیره محلی از اعراب ندارد. هیئت مدیره هم واکنشی نشان نمی دهدو سکوت می کند که نمی دانیم به معنای رضایت بگیریم یا بعدا موضعی خواهد گرفت که، برخلاف گفته های آقای نامداری باشد و کل قضیه را حاشا کند. برای ما مهم است که هر دو یک حرف بزنند و موضعی رسمی و واحد بگیرند. چون پای پول و پرداخت در میان است و ما رابطه مستقیم با پیمانکار نداریم برای ما این امر بسیار مهم است.

نکته دیگر اینکه، این خبر قولی رسمی محسوب نمی شود بصرف دو پیام در شبکه های اجتماعی نمی توان به آن تکیه کرد، بلکه باید اطلاعیه رسمی شرکت شهر سرای رضوان باشد تا بتوان به آن استناد کرد.

هم هیئت مدیره و هم پیمانکار ، برای اینکه از این وضعیت بن بست بیرون آیند، اول باید دیوار بی اعتمادی را از میان بردارند.

برداشتن این دیوار بلند مشکل است ولی نشدنی نیست، در اصطلاح سیاسیون در این جور موارد شما باید گامهای اعتماد ساز برداری.

یعنی گامهای کوچک و موثری از سوی خود برداری تا صداقت خود را برای همگان ثابت کنی.

این گامها باید روشن، ملموس و قابل راستی آزمایی باشد. برای مثال:

 1. صورت وضعیت تعاونی و شرایط موجود پروژه  را به اطلاع همگان برسانید.
 2. برنامه و برآورد خود را برای پروژه بصورت مدون و زمانبندی شده ارائه دهید.
 3. اعضاء و منتخبین آنها چگونه بر کار و پیشنهاد ایشان نظارت کنند.
 4. همین طور شرح دهند تکلیف آینده تعاونی ، هیئت مدیره و اعضاء چگونه می شود؟ چون اکثریت اعضاء و خریداران بصورت مستقیم با پیمانکار درگیر نیستند و قرارداد با تعاونی دارند.

موارد دیگری را هم می توان بر شمرد. ولی برای شروع به نظر باید مفصل تر  پیشنهاد خود را بیان کنند و به موارد فوق و ابهام ها پاسخ دهند. به هر حال، ما خوشبینانه منتظر توضیحات رسمی و بیشتر ایشان و هیئت مدیره تعاونی هستیم.

12 دیدگاه دربارهٔ «ما، هیئت مدیره و پیمانکار»

 1. احسنت
  بسیار حرف منطقی و پخته ای است
  اعتماد ما سلب شده است
  و باید این اعتماد با نشان دادن کار عملی جبران شود

 2. کاملا درسته همش وعده الکی میدن الان میگن تا اخر سال . اخر سال میرسه میگن عضو ها پول واریز نمیکنن . و کلی چرندیات تحویل میدن اخه تا کی خسته شدیم بقران الان مستاجر هستم با بدبختی زندگیم میچرخه خون آدم به جوش میاد .

 3. امیر حسین نامور

  1500 واحد یعنی ۵۰ درصد پروژه . به نظر من برنامه تحویل قطعی یک باره ( نصب برق و سایر انشعابات ) ۳۰۰۰ واحد کار درستی نبود و این پروژه بزرگ از اول میبایستی در چند فاز تکمیل و تحویل قطعی میشد .‌ ان شاء الله که این وعده آقای مهندس نامداری محقق شود . اگر انجام شود با توجه به حجم کار ، کار قابل توجه ای خواهد بود و کمی از بدنامی این پروژه در منطقه خواهد کاست.

 4. بعبد از ۵سال تاخیرف بعد از اینهمه حواشی بعد از اینهمه استرس کشمکش خونجگر دادن به اعضا این کمترین انتظاریه که مردم دارن اعضا همین اعلانش میانگین ۲میلیارد مالشون دست هیت مدیره وسازندس تکمیل وقابل سکونت بکنن اگر پول چیلر رو نگرفتن واحد تحویل ندن .بماند که یه سری به مبلغ متری ۷۰۰حتی مشکل دارن ودقیق هم که بشیم ملاحظه میشه باعث این گرونی ها نباید شامل افراد خوش عهد پیمان که دیده شده هر قسط رو به موقع دادن واتفاقا اکثریت باهمین اعضا هستش

 5. عادل شهباززادگان

  اگه قراره با این وعده و وعیدهای پوشالی سرمون رو شیره بمالند تا متری ۷۰۰ تومان مابه التفاوت تاسیسات رو بگیرند کور خوندند. اینهمه شکایت و تجمع و اعتراض کردیم که پول زور ندیم حالا مطمئن باشند اگه هم بسازند که نخواهند ساخت، پرداخت پول بی ضابطه ای در کار نیست.

 6. Mehdi Nasiri

  آقای نامداری و تمام کسانی که پشت ایشان هستند بدانید و آگاه باشید که لعنت و نفرین هزاران خانواده پشت سر شما است . هزاران خانواده‌ای که چشم امید به این پروژه دارند و دار و ندارشان را در این پروژه گذاشته اند .
  به واقع که حق خیلی ها را ضایع کرده اید و با یک کلمه که قیمت ها هزاران برابر شده خودتان را مبرا میکنید
  ده سال است که چشممان به پروژه خشک شده
  واقعا از خدا نمی ترسید که هزاران هزار خانواده را بلاتکلیف و سردرگم کرده اید

 7. امیر صدوقی

  با سلام اینقدر که هرسال گفتند تا پایان سال یا تا شهریور امسال نه تا پایان سال بعد دیگه خسته شدیم هر سال هم با این وعده ها ما رو گیر آوردن با هر گرفتاری بود وام گرفتیم و تمام اقساط رو پرداخت کردیم حالا هم قسط وام اینجا رو داریم می دیم هم اجاره خونه از دو طرف داریم خرج می کنیم و همه جوره تحت فشاریم که جونمون به لب مون رسیده حالا هم که با اونکه در واقع همه پول رو داده بودیم دوباره متری ۷۰۰ بدهکارمون کردند نمیدونیم این وعده تا پایان امسال راسته یا باز هم سر کاریه

 8. صولت صالح پور

  باسلام هرسال وعده می دهند آخر سال تحویل می دهیم سال جدید دوباره همین حرفا ضرب المثل معروفی هست که می گوید حرف مرد یکی این نامردا حرفشان یکی است آخر سال تحویل می دهیم ولی هیچ خبری نیست

 9. بیش از۴سال پروژه بطور کامل تعطیل شد . واریزیهای اعضاء
  در پروژه خرج نشددر این ۴سال با سود بانکی آن چه کردند؟یا چه خریدند؟ این مورد نیز جزء ابهامات پروژه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial