پرش به محتوا
خانه » Blog » شرمنده ام …….. به من چه؟……..

شرمنده ام …….. به من چه؟……..

دیروز دو صوت مربوط به آقای پیمانکار و جناب مدیر عامل در گروهها منتشر شد.

آقای پیمانکار در پاسخ به صوت دیگری که در آن یکی از خواهران وضعیت دفتر شرکت و خریداران واحدهایی که به دو یا چند نفر فروخته شده بودند را پس از انتشار لیست شرح می داد .

در پاسخ آقای پیمانکار فرمودند که یک مقدار صبوری کنید حل می شود، اشتباه بر گردن من است و الان چیزی ندارم بگویم جز اینکه شرمنده ام.

در صوت دیگری خانمی با رجوع به دفتر پروژه از جناب مدیرعامل می پرسد که این چه وضعیتی است که فراهم کرده اید چرا جلوی ساخته شدن واحدهای لابی را نگرفتید ، چرا یک واحد به چند نفر فروخته شده مگر شما امانت دار نیستید ؟ مگر شما مسئول نیستید.

پاسخ ایشان این است که به من چه مگر من فروخته ام…….

شما شکایت کردید در دادگاه جوابتان را خواهیم داد.

آدم از این همه وقاحت و بی مسئولیتی نمی داند چه کند………..

کسی که همه پس انداز و ماحصل سالها تلاش و زحمت خود را به امید یک سقف ساده به دست ایشان سپرده و الان همه آن را بر باد رفته می بیند باید چه کند؟

وقتی یک واحد به سه ، چهار ، پنج نفر فروخته شده است شما چکار می توانید الان انجام دهید؟ وقتی واحدی را بعنوان معوض می دهید بعد معلوم می شود باز هم دارای معارض است یعنی چه؟ یعنی شما یک سیستم دفتری ساده برای ثبت و ضبط امور ندارید؟!

چرا پاسخ نمی دهید چه کسانی در این اشتباهات فاحش دخیل هستند و چگونه این موارد رخ داده است؟

چرا پاسخ نمی دهید برای جلوگیری از تکرار آنها چه کارهایی انجام داده اید و چرا موثر نبوده اند و باز هم ما شاهد تکرار موارد اینچنینی هستیم؟

دقیقا منظورتان از اینکه حل می شود و صبوری کنید تاکی هست؟ چون اولین شکایتها در دی ماه ثبت شده و هنوز حل نشده است.

می دانید چه فشاری به خانواده های درگیر این پروژه وارد کرده اید؟

بدنامی این پروژه تقصیر شماست نه آنهایی که معترض شما هستند.

چرا فهرست کاملی از واحدهای فروخته شده خود به دادستانی ارائه نداده اید؟ اصلا خودتان می دانید چند واحد توسط شرکت سرای شهر رضوان و با دفترچه شما فروخته شده است؟ پیمانکارانتان چند واحد در دست دارند بابت خرید آهن ، مصالح و دستمزد چند واحد واگذار کرده اید و به چه اشخاصی ؟ دلالان و املاک و دفاتری که با دفتر فروش شما در ارتباط هستند چقدر در این کار مقصر هستند ؟

آیا واقعا مدیر عامل و رییس هیئت مدیره این تعاونی از فروش و ساخت واحدهای مسکونی در طبقه همکف (لابی) بی خبر بودند و مسئولیتی ندارند؟ آیا دفترچه های شرکت سرای رضوان را ندیده اند که به اسم طبقه اول G0 با این عنوان که این همان طبقه اول است بفروش می رفته؟ لایحه وکیل تعاونی در کمیسیون ماده صد را بخوانید .

آیا از فروش یک واحد به دو یا چند نفر بی خبر بوده اند و نمی دانستند؟

سال پیش در همین وب سایت هشدار دادیم به آنها این خبر را بخوانید.

آقایان هیئت مدیره شما در وضع اسفناک موجود سهیم و دخیل هستید. شما مسئولیت دارید پای قرارداد این پیمانکار امضای شماست. نظارت بر پروژه و حفظ اموال و آبروی پروژه با شماست.

بعد از ده سال چسبیدن به صندلی مدیریت و تقلیل و انحصار در مدیریت به سه نفر نمی توانید بگویید به من چه؟

شما ده سال است گزارشی به اعضاء نداده اید. شما ده سال است که بازرس ندارید؟ شما نتوانسته و نخواسته اید مجمعی فراگیر برگزار شود؟ قانون تعاون ماده 37 را با دقت بخوانید وظایفتان در آنجا ذکر شده است. شما بازرسی ندارید تا اگر از قوانین تخطی کردید به اعضاء و وزارت تعاون گزارش دهد.

تعاونی را با به من چه و به تو چه اداره نمی کنند. شما چگونه به یک عضو می گویید به تو ربطی ندارد؟؟!!! این ماده 10 قانون تعاون :

اصلا تا بحال قانون تعاون را خوانده اید؟

خجالت بکشید از نجابت مردم، اگر اعضای این تعاونی به حقوق خود آشنا و متحد بودند، باز هم اینگونه پاسخ می دادید.

امیدوارم آن کسانی که هنوز امیدوار به این آقایان هستند بیدار شوند و اقدامات قانونی برای مطالبه حقوق خود را شروع کنند .

متاسفانه بسیاری هستند که هنوز نه خبر دارند چه اتفاقی افتاده و نمی خواهند خبردار شوند توصیه ای که ما می توانیم بکنیم این است که یک سری به دادسرای ناحیه 5 طبقه چهارم شعبه بازپرسی 10 بزنند و خود ببینند هر روز چند نفر مراجعه کننده به آنجا رجوع می کنند.

5 دیدگاه دربارهٔ «شرمنده ام …….. به من چه؟……..»

 1. تمام جرایمی که توی این سالها اتفاق افتاده چه جراییم ساختمانی چه کلاهبرداری فروش مال غیر متوجه هیت مدیره ای هستش که به نمایندگی از سوی ۲۱۰۰نفر مالکان اون ملک اونجا سمت دارند کجا دیده شده به پیمانکار تعاونی اجازه فروش واحد بدهند اونهم به صورتی که خودش دفترچه صادر کنه پس این آقا می آمد یجا کل واحدها رو میداد به یه نفر تکلیف چی بود
  درضمن هنوز مشخص نیست اگر این قرارداد مشارکت بوده دیگر چه پول تورم اقساط وام ماباید میپرداختیم
  اگر پیمانکاری بوده چطور هنوز جواز صادر نشده ۵۰۰واحد به ایشون دادند که ایشون به ۳برابر قیمت شروع به فروش کنه اون ۵۰۰واحد رو هم تعاونی خودش پیش فروش می‌کرد متری ۲ملیون میشد ۱۰۰میلیارد با ۱۰۰میلیارد ۲۵ درصد پروژه پیشرفت می‌کرد دوباره کل ۲۶۰۰نفر قسط اول رو میپرداختد نفری ۲۰میلیون تومن ۵۲میلیارد باز ۲۰درصد پیشرفت می‌کرد درمجموع اینکه به راحتی اون پروژه انجام می‌شد. متاسفانه بدبختی اصلی اینجا این بوده که یه هین مدیره بی سواد ناآگاه همه رو بیچاره کردند سوءمدیریت

 2. بابک متولی

  با سلام خدمت تمامی دوستان و سروران گرامی
  من تازه عضو شده ام وواحدم را درسایت جنوبی از خود تعاونی خریده ام خودم هم کارم پروژه است و با ساختار پروژه اشنا هستم ببینید دوستان تمامی پیمانکارها تخلف میکنند و ما در این کشور هیچ پیمانکار صالح و قابل اعتمادی نداریم تمامی پیمانکاران در بهترین شرایط اگر خیانت نکنن کار را میخوابانند پول اضافه طلب میکنن وخلاصه اذیت میکننداذیت شان هم خیلی شدید است همه کارفرماها هم به نوعی با پیمانکار مجبور به کنار آمدن هستند و گرنه کارشان انجام نمیشود ببینید در مورد لابی ها طبق تحقیقی که بنده قبل از خرید مفصل انجام داده ام ظاهرا کار پیمانکار با مجوز شهرداری و تایید تعاونی بوده است که اگر اینگونه باشد شما در هیچ دادگاهی به نتیجه نخواهید رسید اشکال کار خب از اول این بوده است که اعضا اولیه توان مالی تامین پروژه را نداشته اند و مدیریت تعاونی نیز مجبور شده است که کاررا به پیمانکاری که بتواند تامین مالی کند بسپارد که در نیمه راه بدلایل هم منطقی و صحیح نظیر خواباندن کار به مدت دو سال و افزایش شدید قیمت ساخت بعلاوه موارد غیر منطقی این پیمانکار نتوانسته است کاررا به اتمام برساندودر حال حاضر پروژه بوضوح مشکل تامین مالی دارد دوستان حالا اینی که چه کسی مقصر بوده است چه کسی نبوده است بیایید به منافع جمعی فکر کنید که ایا بیافتیم دنبال دادگاه و دادگاه کشی منافع ما تامین میشود و یا بنحوی همه ما پولی بیاوریم و باعث شویم کار سریعتر به اتمام رسیده و بعد از ان د عوا کنیم شما پیمانکار و هیئت مدیره را هم عوض کنید پیمانکار جدید هم همین روحیه را د ارد از آب میخواهد کره بگیرد و مشکل ایجاد میکند به نظر من در کنار پیگیری بحث پیمانکار و هیئت مدیره تعاونی دوستان به فکر تامین مالی یا به روش اخذ وام ساخت و یا تامین توسط صاحب هر واحد باشید قیمت منطقه داره میشه متری 60 تومن بعد اینجا بجای اینکه مطابق روند منطقه قیمت بره بالا بخاطر این لج و لج کشی ها و درگیریها افزایش پیدا نمیکنه و همه ما د اریم متضرر میشویم

  1. مدیر وبسایت

   سلام
   کمیسیون ماده صد شهرداری رای قطعی بابت تخریب لابی ها داده است
   واحدهایی هستند که به چند نفر متاسفانه فروخته شده اند
   خواسته بحق اعضا حسابرسی است وگرنه ما هم میدانیم که پروژه کسری مالی دارد ولی آدم عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشود

 3. من با نظر آقای بابک متولی کاملن موافقم منتها یه تعداد هستن که فقط دنبال شکایت و اعتراض و گیر دادن به واحدهای همکف و ….. هستن و هرچی هم که بهشون میگی گوش نمیدن و این افراد باعث شدن کار بخوابه و اصلن هدفشون از انجام این کارها مشخص نیست. جهت اطلاع شما بگم اگه همکف به چند نفر فروخته شده طبقات بالا هم همین اتفاق افتاده، نمیدونم شماها چرا فقط درگیره طبقه همکف هستید؟؟؟، باید قبل از فروخته شدن همکف ها اعتراض می کردید الان دیگه دیره ، واحدهای همکف فروخته شده تا پروژه تکمیل بشه،این برای پروژه باره مالی داره، همه پروژه ها واحدهای همکف رو میسازن، جالبه ده نفر دارن برای سه هزار نفر تصمیمات الکی میگیرن و کسی نیست جلوشون رو بگیره .

  1. دوست عزیز شما با این سه هزار نفر صحبت کنید ۹۰ درصد با تبدیل لابی به مسکونی مخالف هستند . این چه حرفیست که شما می‌زنید، دون اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم تخریب داده ، سون آنکه شما باید وضعیت هیئت مدیره را روشن کنید ،الان این پروژه متولی قانونی ندارد ، پول را به چه کسی یا سازمانی باید داد معلوم نیست. لذا قدم اول روشن شدن وضعیت هیئت مدیره و انتخاب افراد جدید ،قدم دوم تعیین تکلیف پیمانکار متخلف و قدم سوم جمع آوری منابع مالی هم از فروش زمین تجاری و هم از مشارکت مالکین . پرونده شکایات هم به موازات آن پیگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial