پرش به محتوا
خانه » Blog » جلسه با شهرداری منطقه۵ شهرداری تهران مورخ : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

جلسه با شهرداری منطقه5 شهرداری تهران مورخ : 1399/11/27

آقای محمود کلهری شهردار منطقه 5 تهران بزرگ

تشکیل این جلسه جهت تدبیر برای برون رفت از این مشکل به وجود آمده، می باشد.

 یک : چرا پروژه این قدر طولانی شده؟؟ ( سوال شهردار از آقای نامداری و هیات مدیره تعاونی ) طی بازیدهای  میدانی که توسط شهردار و معاونین ایشان انجام شده سوال برانگیز شده بود ؟ نظر شهردار هم این است که این پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

دو : قول داده بودم که این جلسه با حضور آقای نامداری و هیات مدیره برگزار شود، که آقای نامداری ابراز تمایل کرده بودند، ولی هیات مدیره گفته بود که چون این نمایندگان، نماینده همان 200 نفر هستند و از آنجایی که ما ( یعنی هیات مدیره نماینده 2000 نفر هستیم و اگر آن ها می توانند با 200 نفر میتینگ بگذارند، ما هم می توانیم با 2000 نفر جواب آن ها را بدهیم !!) پس ایشان یعنی نمایندگان شش نفره صلاحیت نمایندگی برای مذاکره را ندارند؟! و لذا در این جلسه شرکت ننمودند؟!

البته شهردار هم فرمودند که من هم گزارش را به دستگاه های امنیتی داده ام که این پروژه در آینده منجر به نابسامانی هایی گردد. آیا هیات مدیره جرات چنین بلوفی را که زده دارد که 2000 نفر را بیاورد؟ و همچنین آن 2000 نفر موافق فروش پارکینگ های مازاد و ساخت واحد در لابی و فروش مال غیر هستند؟

با عدم حضور آقایان به آن نتیجه مطلوب شاید نرسیم. با خوابیدن پروژه هم، همه ضرر می کنند.

با توجه به شرایط کشور(پیمانکار هم توجیهاتی دارد)، اگر پروژه رها شود، خریداری هم نخواهد داشت. سعی کنیم پروژه به بن بست نرسد که پروژه تعطیل یا رها شود.

سه : شهرداری نقش حمایتی در اجرای پروژه را به عهده دارد و اگر بین طرفین اختلافی پبش آید سعی می کند با کدخدا منشی آن را جمع کند. ولی اگر کش مکش ادامه پیدا کند، پروژه متوقف و کار به دادگاه و بکش بکش می کشد و پروسه دادگاه بسیار زمان بر است ! پس بهتر این است که طرفین با هم تعامل کنند اما چون امروز طرف مقابل شما در جلسه شرکت نداشت پس بنابراین تعامل در جلسه امروز بی معنا شد !! اگر تعامل نباشد اینجا هم عین پروژه مروارید کلاف سردرگم می شود!

اختلافات داخلی اعضا تعاونی در صلاحیت شهردار منطقه نیست.

بهترین حالت نزدیک کردن دیدگاه هاست.

چهار : شهرداری به وظیفه قانونی خود عمل می کند و خارج از ضوابط و بدون دستور و یا حکم قضایی در هیچ تخریبی مثل تخریب لابی ها شرکت نمی کند چون بار کیفری و حقوقی برای شهرداری دارد. ‌

وظیفه شهرداری در چهارچوب قوانین و مر قانون است حتی تخریب لابی ها بدون حکم دادگاه امری محال است !

پنج  : در جلسه مابین هیات مدیره و آقای کلهری شهرداری منطقه5 ، ایشان به صراحت به این موضوع اشاره کرده اند که؛ اگر کسی ناراحتی داشته باشد، حق تجاری و لابی هرگز داده نخواهد شد.

شش : تخلف در لابی ها آن چه که در سایت شمالی اتفاق افتاده به کمبسبون ماده 100 گزارش شده است، بلوک های B1 و B2 به خاطر مشکل آتش نشانی هنوز به ماده 100 ارجاع نشده است.

هفت : شهرداری حاضر است، ده جلسه دیگر را بگذارید تا مشکل شما با تعاونی و پیمانکار از طریق کد خدا منشی حل شود .

هشت : یک پروانه ای صادر شده و متناسب با آن فعالیت ساخت و ساز داده شده است، بیشتر از آن اگر مورد نیاز باشد(تجاری، خدماتی، رفاهی و مثلا سوپر مارکت) کمک می کنیم، مشروط بر این که کمک به پروژه باشد.

همچنین به وظیفه خویش طبق ضوابط و مقررات عمل می کنیم، اصرار بر این است که پروژه بیش از این طولانی نشود، به خاطر آسیب پذیر بودن اعضا که متاسفانه در این چند سال توجهی نشده است، و به صلاح اعضا نمی باشد.

نه : تاکید به شهرداران ناحیه 2 و ناحیه 4 و معاون شهرسازی که رفتار طبق مقررات صورت پذیرد.

ده : پروانه مدت اش 2 ساله است، اگر در آن مدت ساخت و ساز تمام نشود، عوارض تطویل باید پرداخت کنند.

صحبت نمایندگان :

👇👇 👇👇👇

یک : تخریب لابی ها و بازگشت به مرحله اولیه.

دو : تمدید جواز برای یک پروسه مشخص و متعهد شدن به تحویل بلوک به بلوک آن هم محضری یا طبق صورتجلسه .

سه : صدور عدم خلاف و یا اعلام خلاف برای هر بلوک.

چهار : رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت محیطی، زیستی  HSE  و تاکید بر ساخت و واگذاری مشاعات که بر طبق کدام مجوز و بدون اذن مالکین؛ این مشاعات همگانی پیش فروش شده .

پنچ : فروش پارکینگ های مازاد و دخل و تصرف در فضاهای سبز و محو شدن زمین بازی و نشاط که اینها هم در واقع تجاوز بر حقوق مشاع مالکین است .

*پارکینگ مازاد مفهومی ندارد، وقتی پروانه به نام‌ پارکینگ مهمان صادر شده و از الزامات است.

این آقایان که می گویند ما نماینده 2000 نفریم ؟؟!!

آیا این 2000 نفر به هیات مدیره نمایندگی داده اند مشاعات را بسازند؟!

و جواز تجاری به شرطی باید داده شود که منافع  تک تک اعضا لحاظ شود و ضمن این که کسی که دوره اش تمام شده نمی تواند نمایندگی 2000 نفر را داشته باشد. آن هم کسانی که از اساس با جعل روی کار آمده اند، جعل اساسنامه.

همچنین تعاونی در دو مرحله به پیمانکار تعداد 760 واحد داده اند. ایشان به چه مجوزی پارکینگ های میهمان را فروخته اند؟ و اکنون چشم به فروش لابی دارند؟ پس آن کس که بدهکار است هیات مدیره و سازنده هستند نه اعضا.

ما همه مسر به تخریب لابی به خاطر غیر قانونی بودن این مسئله و فروش مال غیر هستیم، نباید پارکینگ های میهمان به عنوان پارکینگ مازاد فروخته می شد.

کلام پایانی شهردار منطقه5 :

این پروژه در یک کمیته خاص(کمک قانونی برای برطرف شدن اختلافات)، به شرط این که درگیر دستگاه قضا نشویم، پیگیری خواهد شد.

فردا اگر این مجتمع راه اندازی شود، هیچ گونه تجاری ندارند.

و تا زمانی که اختلاف برقرار باشد، طبق مر ضوابط قانونی و طبق مقررات شهرداری عمل خواهیم کرد.

تجاری نیاز این پروژه است به شرطی که منافع اعضا تامین شود و اگر مساعدتی بشود برای پروژه و اعضا است نه هیات مدیره و پیمانکار سازنده.

همچنین آقای شهردار فرمودند که ماده 100 را شهردارن قبلی منطقه 5 نفرستادند، شاید فکر نمیکردند کسی شاکی باشد. ولی با تجمع و شکایات شما وظیفه قانونی را باید انجام دهم. و این مسئله می بایست زودتر از این ها اتفاق می افتاد.

کلام نمایندگان :

با این که هیات مدیره و آقای نامداری در جلسه حضور پیدا نکردند، ولی این جلسه برای ایشان از اهمیت بالایی برخوردار بود به طوری که آقای ابراهیم پور با ماشین سفید رنگ ساندرو خویش نزدیک به سه الی چهار بار خیابان شهرداری را بالا و پایین کردند که ببینند، چه کسانی به عنوان نماینده شرکت کرده اند؟!

باز هم به ایشان و آقای نامداری متذکر می شویم، کسی که بی قانونی کرده و حق اعضا را پایمال کرده است، شما بوده اید، ما اعضا فقط به دنبال احقاق حق خویش و تکمیل پروژه و رسیدن به واحدهای مسکونی خویش بوده و هستیم.

و بیش از این طولانی شدن پروژه و عدم پاسخگویی و عدم شفافیت شما را بر نمی تابیم.

شرکت کنندگان در جلسه با شهردار منطقه 5 به عنوان نماینده:

 1. آقای غلامپور
 2. آقای اسدپور
 3. آقای حسنکاری
 4. آقای حسینی جم
 5. آقای امیری
 6. خانم وزیرمختار

6 دیدگاه دربارهٔ «جلسه با شهرداری منطقه5 شهرداری تهران مورخ : 1399/11/27»

 1. سلام این متن جلسه با متن اولیه جلسه که بیرون اومد فرق میکنه گویا نگارنده متن رو به نفع خود صاحبان سایت تعقیر داده
  خب تو جلسه دونفر از افراد معلوم الحال که خیز مدیریت تعاونی رو برداشتند هم که بودند گویا
  جناب اقای جم و اقای غلامپور که هر کدام تیم خودشون برای تصدی میز ریاست مدیریت تعاونی رو دارند خدا بخیر کنه

  1. hakim Northern site A4-4

   سلام
   آقای مرتضی عباسی
   خریدار یک واحد در طبقه لابی بلوک A7-6 که 60 متر هم بالکن داره
   اگر اشتباه نکنم این واحد را به اسم پنت هاووس به شما فروختند؟!🤔🤔🤔
   به هر حال هیچ تغییری در گزارش ایجاد نشده است.
   جنابعالی هم سعی کنید در حرف های تان جانب انصاف را رعایت کنید.
   این طور نیست که حق نزدیک به 2200 نفر اعضا خریدار از تعاونی به خاطر 180 واحدی که در طبقه لابی بدون مجوز و رضایت 2200 نفرپایمال شود
   فقط به خاطر اینکه شما راضی باشید؟! آیا ما باید از حق خویش بگذریم؟!🤔🤔🤔

 2. سلام

  گزارش خیلی عالی و رسایی بود

  به امید، حل و فصل شدن مشکلات پروژه
  و خانه دار شدن اعضای منتظر و مستاجر

  منتظر پاسخ هیات مدیره و مشارکت کننده(شرکت شهر سرای رضوان) هستیم

  1. hakim Northern site A4-4

   سلام
   ممنون از اینکه خودتان را معرفی کردید.
   اگر عده ای به دنبال رسیدن به واحد خویش باشند پس از 4.5 سال تاخیر از نظر شما شارلاتان خطاب می شوند.
   جلسه ای از طرف شهردار به صورت کدخدامنشی برگزار شد.
   اگر ایشان حاضر نشدند، دلایل خویش را داشتند.
   شما الان وکیل و وصی ایشان هستید؟

 3. لابی ها خلاف پروانه ساخت هستش .خلاف اونچه موقعه خرید به خریداران وعده داده شده هست افراد امدن اینجا واحد خریدن ۹طبقه مسکونی رویه همکف لابی ۳طبقه هم زیرزمین برایه پارکینگ .برایه ساخته شده این پروژه اگر هر بلوک ازپروژه رویه ۱۰۰۰مترزمین ساخته شده باشه ودرمجموع ۵۰بلوک میشود ۵۰هزارمتر که بابت ساختش متری ۷۲۰هزارتومن سال ۹۱محاسبه وازحساب اعضا کسر شده درواقع ۳۶ملیارد تومن درسال ۹۱به جز پول زمین پول هایه دیگه که درحق ۲۰۵۰نفر اعضا اصلی ظلمهایه زیادی صورت گرفته قیمت دلار سال ۹۱ میانگین ۱۷۰۰تومن بود الان دلار چند شده ؟؟؟خیلی ساده میتوان نتیجه رو حساب کتاب کرد یه سری از این اقایون که امدن لابی هاروخریدن کاملا از غیر قانونی بودن این لابی ها اگاه بودن ازطرفی همین اقایون متاسفانه باحذف صورت مساله ورد شدن از حقایق دنبال فقط منافع خودشون هستن وتوقع چشم پوشی از حقوق مالکان رو دارن وبه جایه چاره جویی پیگیری حقوق از طریق قانون راهه غیرمنطقی ولی ساده تر روانتخاب کردن اعضا رو ترور شخصیت میکنن وخیلی جاها مظلوم نمایی میخوان ماجرا روبه انحراف ببرن قانون خیلی شفاف ومشخص هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial