پرش به محتوا
خانه » Blog » تحصیل حاصل شرکت تعاونی

تحصیل حاصل شرکت تعاونی

اخیرا شرکت تعاونی مسکن شماره 2 کارکنان سازمان (منحله) خدمات موتوری شهرداری تهران (پروژه حکیم) اطلاعیه ای صادر کرده است که در این نوشته به بررسی مفاد آن می پردازیم.

اولین مورد این است که می بینیم بر خلاف سابق ابتدای اطلاعیه به مخاطبین سلام می کند و این اتفاق میمونی می نمایاند. بعد از مدتها ما یک اطلاعیه با شماره نامه و مهر تعاونی مسکن خدمات موتوری مشاهده کردیم. در متن اشاره می کند که این اطلاعیه حسب الامر مقامات قضایی صادر شده است. شاید به همین دلیل است که یک شکل و شمایل و مهر و شماره نامه ایی و عرض ادب و سلامی بالای متن دارد.

حال باید دید که اطلاعیه چه می گوید؟

ابتدا از مغرضین و فضای مجازی می نویسد و سپس همه چیز را از بیخ و بن تکذیب می کند. افراد مغرض و معاندین اخبار کذب و شایعاتی رواج دادند که باعث تشویش اذهان اعضای پروژه تحت عناوین نقل و انتقالات متعدد و فروش به غیره! (احتمالا منظور همان فروش مال غیر است) گردید.

آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است؟ البته که معاملات و نقل و انتقالاتی صورت می پذیرد و این کاملا طبیعی است. این نقل و انتقالات متعدد نیز می تواند باشد. اشکالی هم ندارد. پروژه ای که زمانبر باشد اعضا بعضا مایوس می شوند و واحد خود را به غیره! میفروشند. ولی فروش مال غیر فرق دارد. حال خواننده می پرسد اگر همه این ادعاها کذب است چرا حسب الامر مقامات قضایی؟! چرا مدیریت شرکت تعاونی قبل از این که شایعاتی باشد و مقامات قضایی دستور بدهند خود اقدام به شفاف سازی نکرد؟ ما بارها این را خواسته بودیم.

گویا در وبسایت شرکت تعاونی امکانی ایجاد میشود که اعضا بتوانند با وارد کردن کد ملی مشخصات واحد خود را ببینند. خیلی هم عالی! اما این را که با باز کردن دفترچه قراردادشان هم میتوانستند ببینند. چه نیازی به این همه زحمت و اطلاعیه بود؟

بقول قدیمی ها کوه موش زایید

این اطلاعیه و حرکتی که انجام شد یعنی تحصیل حاصل! «تحصیل حاصل»؛ کنایه از «دریافت دریافته» است؛ یعنی به دست آوردن چیزی که شخص از قبل، آن‌را دارد. در مواردی که مورد طلب موجود باشد، تحصیل حاصل محال است؛ مانند پر کردن ظرف پر!

ما قبلا از طریق تمهیداتی به لیست اعضا و مالکین پروژه دست یافتیم که قول دادیم در صورت امکان در معرض دید قرار بدهیم. اینجا میتوانید درباره اش بخوانید.

خلاصه مطلب این که شرکت تعاونی مسکن خدمات موتوری برای اعضایش باید مانند یک اتاق شیشه ای باشد. نه تنها لیست مالکین بایستی در معرض دید بقیه اعضا باشد بلکه پرداختی ها و گزارش کار و بیلان مالی پروژه حکیم نیز باید مدام در وبسایت به روز رسانی گردد. این کمترین و به حق ترین خواسته اعضاست.

تصویر اطلاعیه شرکت تعاونی

2 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل حاصل شرکت تعاونی»

 1. سلام وقتی محدودیت کد ملی باشدیه واحد رو باز نفر هم بفروشند هر کد ملی رو رووارد کنید همون اطلاعات رو خواهد داد یعنی که چه دوم اینکه باید مبالغ پرداختی تاریخ پرداخت اقساط ومعوقه ها همه همه قابل رویت باشد
  ‌واقعیت این هست اینها واسه مخفی کردن یه تخلف ۵۰۰تومنی حاضر هستند ۵۰۰۰تومن یعنی ۱۰برابر هذینه کنند که اون تخلف رو صحنه سازی کنند
  اقایون سال ۱۴۰۰تموم شد یک واحد مستراح قابل استفاده نتونستید تحویل این مردم گرفتار بدید وهیچ همت انگیزه ای هم مشخصه دررفتار کردارشان برایه تحویل ندارندما از هر دری وارد شدیم بلکه شما از خر شیطان پیاده بشید گوش شنوا نبود
  ۱درهزار اگر ادعا شما مبنی بدهی اعضا دروست هم بود باگذشت این همه سال شک نکنیم که اینها نمیتونند بااین مبالغ اونجا رو تکمیل کنند وشهادت افشا واقعیت ها رو نیز ندارند پس تکلیف این مردم بیچاره چیست ؟؟؟؟

 2. فریبا غریبه

  دقیقا همین طور است که میفرمایید. کسانی که خرید کرده اند میبایست در جریان تمامی مراحل کار، قراردادهایی که با پیمانکار بسته اند و همچنین دریافت ها و پرداخت ها قرار بگیرند.
  و نیز همه اعضای پروژه از پرداختی همدیگر نیز مطلع شوند. این آقایان نماینده اعضای پروژه میباشند و مسلما باید پاسخگو باشند مگر اینکه ریگی به کفش داشته باشند.
  در غیر اینصورت میبایست قبل از اینکه کنار گذاشته شوند خودشان استعفا دهند و کار را به کاردان بسپارند.
  در آخر متذکر میشوم نامداری و هر شخصی که به این پروژه ورود کرده توسط این آقایان بوده و نحوه قراردادی که با این افراد بسته شده، پس بنابراین موظف هستند این افراد را که خودشان وارده پروژه کرده اند مواخذه کرده و به اعضای محترم گزارش دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درود

اگر پاسخ سوالتون رو در وبسایت پیدا نکردید پیام بدهید

 • ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و منتظر باشید تا به شما پیام داده و مراحل احراز مالکیت انجام شود.
 • به ادمین پیام بفرستید
SocialSocial